Книжный интернет магазин в Киеве - интернет магазин книг Бамбук
книжный интернет магазин
українською по-русски
Укажите email и пароль:
   
Регистрация
Кол-во: 0 шт.
Скидка: 0%
0.00 грн.
Просмотреть содержимое заказа
Карта покупателя
Новинки Самые популярные книги Акции Книги
 
Расширенный поиск Нужна помощь? Партнерка

16.50
Книги
[]
Акции и предложения(+5)
- Новые Поступления

- Букинистическая книга
[] Дом. Досуг. Семья. Хобби(+11)
[] Естественные науки(+4)
[] Книги детям(+51)
[] Компьютеры. Программирование и Cети
[] Наука. Техника(+1)
[] Нехудожественная литература(+5)
[] Образование и учеба(+22)
- Разное
[] Художественная литература(+5)
[] Эзотерика, Религия, Оккультизм(+4)
[] Экономика, бизнес, финансы

Глас народа


Какой из нижеперечисленных факторов является для Вас наиболее значимым при покупке новой книги?

Рецензия, прочитанная в специализированных газетах и журналах
Резонанс, вызванный книгой в печатных и электронных СМИ
Имя автора
Отзывы друзей и коллег
Исключительно собственное мнение
Книжные сайты, где пользователи делятся прочитанным


Культ

Дереш Любко  


Культ 
Дереш Любко купить
Позиция отсутствует.

Оставьте заявку .Мы постараемся ее отыскать, немедленно известив Вас об этом.


ISBN : 966-663-032-Х
Издание: Печатное, твердый переплет
Язык: Украинский
Год издания: 
Место издания: ЛЬВОВ
Издатель:  КАЛЬВАРІЯ
Жанр:  Романы, повести, мелодрамы
Вес, кг:  0.300
Код Товара: 106636
ВОГОНЬ МОЇХ ЧРЕСЕЛ

З дебютом «Культа» ДЕРЕША насправді страшно, панове, як сказав би Гоголь. Це ж до чого може дійти містифіційний захват читацтва, щоби підозрювати в авторстві цього роману самого Іздрика разом з Єшкілєвим, останній з яких інтригує у львівському «Форма(р)ті» (ч.3 за 2002р.). Мовляв, дедуктивний Кожелянко йому закидав у розмові під сто Nemiroff: «Ну Влодко, ну зізнайся, що «Культ» ви з Іздриком написали...» Насправді ж які тільки хомські-млинарські-перфецькі не ночували в цій прозі!

Лавина літературних алюзій і конотацій, зринаючи вже з перших сторінок «Культу» Дереша, надає дедуктивному читачеві широкий вибір у виборі предтеч сього феноменального тексту. Втім, попри кошмари зі сновидінь По, Желязни і Лавкрафта, варто пірнути в найближчі інтертекстуальні безодні. Скажімо: що саме видає гіпотетичну присутність у романі Дереша того ж Іздрика? Попри старомодні музичні вподобання головного героя на кшталт музики «Van Der Graaf Generator» чи «King Crimson» і суто «воццеківських» знаків на стінах наративу, де замість босого Маккартні з плякату «Бітлз» леґендарною Abbey Road чомусь крокує Леннон, у романі присутнить малозрозуміла ніжність до жінки. Так у сучасній прозі не люблять, повірте. Ніжність головного героя в «Культі» якась ніби жертовна, вибачальна, чи що. «Дякую,» — ледь чутно каже йому неповнолітня коханка, чию делікатну лютню в серці він так і не зачепив на першому побаченні. Не обійняв мандоліну, не дав заграти на флейті. «Вона була єдиною жінкою, з котрою мені подобалося спати. Ну просто спати, розумієш?» — прохоплювався Іздрик у своєму давньому «Острові КРК». Але хто вже сьогодні в цьому признається? Неоковирні стилістичні конструкції, притаманні здебільшого теоретичному Єшкілєву, і малопривабливі лексичні покручі типу «кругозір», «поступок», «всесторонньо розвинута», «тато, як звично, був на роботі» все одно не відіб’ють гурманського апетиту в споживача чергового станіславського делікатесу. Справжнього танцюристу, чи пак філолога, виказують гіпертрофовані яйця уваги до власного стилю. І поруч з камуфляжними конструкціями на кшталт «гори, як завжди, випромінювали вічність, а змінювалося тільки місто», присутні суто батхедівські концепти-заготівки лябораторного походження на зразок «в класі розпухала, мов «Тампакс» в унітазі, задушна тиша» або «потяг, який зупиняється біля кожного стовпа, наче пес спанієль». Що не згірш, повірте, стогівського «неба, голубого, как Элтон Джон».

Окрім самої стильности, авторові «Культу» не бракує також прагнення оної в сенсі підбивання її під попсові зразки таки російської словесности. Ось читання «Культу» застерігається ремаркою на першій сторінці: «Не рекомендується дітям, вагітним та людям із серцево-судинними захворюваннями». Мовляв, це з напису на платівці «The Rolling Stones». А ось застереження перед текстом «Мачо не плачут» І.Стогова голосить про те, що його роман, навпаки, розрахований на прочитання з одночасним прослуховуванням «The Prodigy», інакше, мовляв, «может не торкнуть».

А взагалі, мало хто із «станіславського феномену» тягне на «феномен» у сенсі сьогоднішньої прикладної дидактики. Тамтешні тексти з-під пера Дереша чи Прохаська уявляються направду цікавими тим, що в них даються рецепти. Не ті, з яких можна довідатись, як жити далі (про це пише Процюк). І не ті, звідки дізнаємось, як жили колись (про це в Єшкілєва). Йдеться про звичайні корисні відомості. Наприклад: як по-бойскавтськи правильно тримати горнятко з чаєм, щоби швидше зігрітися ? між коліньми, а не в долонях (описує Прохасько). Як покайфувати з однієї склянки вина, щоб довше кумарило ? слід заїсти її житнім хлібом, аби бродило в шлунку (розповідає ранній Іздрик). А вже Дереш докладно, на рівні нижчого пілотажу, викладає мистецтво курити кальян, не забуваючи сказати про те, що робити по тому, як стане страшно від накуру (треба читати не «Культ», а «Чапаева и Пустоту»!). В «серединній» фазі «станіславського феномену», себто у вирослих авторів старшого віку цього вже нема. Веселий і безапеляційний ідеалізм, як і безпохмільний алкоголізм, помирає надто швидко, відступаючи перед екзеґезою серйозніших явищ назвою хоч би й «зріле життя». Питання «і ким же ми будемо сьогодні?» виникає тільки замолоду. Себто тоді, коли по-станіславськи ретельне надавання химерним речам глузду і значення, яких вони не мають, ще не сприймається за безглузде заняття. І називається літературою.

З повним текстом рецензії Ви можете ознайомитися на сайті газети "Книжник Ревю" Опубликованный :19-DEC-09
отзывов 1
Оцените эту позицию:

Текущая оценка( 3.0 оценок 22 ):
    3.0

 • Доставка:
  по Киеву:
  • Курьером - (независимо от веса) 35 грн. беcплатно от 500 грн.
  • НОВАЯ Почта (склад-склад) от 25 грн.
  по Украине:
  • НОВАЯ Почта (склад-склад) от 35 грн.
  • УкрПочта от 35 грн.
  в другие страны:
  • УкрПочта, UPS, DHL. - в соответствии с действующими тарифами
 • Оплата:
  • Карточкой через систему LiqPay
  • Наличными-Privat24
  • Наличными
  • Оплата через Банк
  • Наложенный платеж
 • Гарантия
   Согласно ЗУ "О защите прав потребителей" изделия надлежащего качества обмену и возврату не подлежат.


Контакты | | Условия оплаты | Условия доставки | | О нас | Распродажа

Bambook.com в социальных сетях: Facebook

Мы все очень стараемся чтобы наш магазин был лучшим !
Команда разработчиков. Copyright © 2001, 2007, 2014 support@bambook.com